Zamknij

Senator PiS świadkiem zamachu w Barcelonie. Wstrząsająca relacja [WIDEO]

Redakcja
18.08.2017 11:48
Senator PiS świadkiem zamachu w Barcelonie. Wstrząsająca relacja [WIDEO]
fot. PAP/EPA

- Nagle słychać było potworny huk. Pierwsze uderzenie było w dziecko w wózku, który prowadziła matka - tak czwartkowy zamach w Barcelonie relacjonował w rozmowie z polskimi mediami senator PiS Stanisław Kogut, świadek ataku.

- Szedłem tym pasażem z małżonką i wnukiem (...), nagle słychać było potworny huk i było widać, że pierwsze uderzenie było w dziecko w wózku, który prowadziła matka - tak Kogut opisywał zamach w Hiszpanii na antenie TV Republika.

Zobacz także

- Wpadliśmy do sklepu ''FC Barcelona'', gdzie faktycznie słyszeliśmy tylko strzały i syreny karetek, i także policji, wszystkie futryny zostały zabarykadowane - opowiadał senator.

Kogut tłumaczył, że ok. 17 w czwartek planował podejść pod pomnik Krzysztofa Kolumba, jeden z najbardziej charakterystycznych punktów miasta zlokalizowany blisko pasażu La Rambla. - Odległość była naprawdę bardzo, bardzo bliska - mówił.

Senator podkreślił, że polski konsul "bardzo zainteresował się wszystkimi Polakami", co powtórzył również w rozmowie z TVN24. - Cudownie zachował się konsul polski w Barcelonie, także właściciele tego sklepiku ''FC Barcelona'', którzy podawali wodę - opowiadał.

- To jest ogromny szok - podkreślił senator w TVN24.

Stanisław Kogut dla Radia ZET:

Zobacz także

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych w czwartkowym zamachu z użyciem furgonetki na zatłoczonej ulicy w Barcelonie - podały władze Katalonii. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie (IS). W osobnym ataku w miejscowości Cambrils, ok. 100 km na południowy zachód od Barcelony, w piątek nad ranem samochód wjechał w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Policja zabiła pięciu napastników.

RadioZET.pl/PAP/DG