Zamknij

Siostra zamachowca z Hiszpanii zabrała głos

Redakcja
21.08.2017 12:18
Siostra zamachowca z Hiszpanii zabrała głos
fot. PAP/EPA

- Wiem, że mój brat jest niewinny - mówi ze łzami w oczach siostra 17-letniego zamachowca, który zginął w policyjnej operacji w Cambrils. 

Moussa Oukabir został zastrzelony przez policję w piątek w Cambrils. Miał zaledwie 17-lat. Jego bliskim trudno uwierzyć, że młody mężczyzna mógł mieć coś wspólnego z tragedią w Hiszpanii. Jego matka w rozmowie z dziennikarzami mówiła o nim: normalny chłopak, nawet nie przeklinał. Teraz głos zabrała także siostra.

Zobacz także

Moussa wraz z czterema towarzyszami wjechał autem w ludzi spacerujących promenadą w hiszpańskim kurorcie. Później zaatakował nożem przechodnia. Napastnicy mieli przy sobie imitacje pasów szahida. 

Hazira Oukabir to siostra Moussy i Drissa Oukabirów. Śledczy ustalili, że Driss wynajął furgonetkę, która potem posłużyła terrorystom do przeprowadzenia ataku w Barcelonie. Mężczyzna zarzekał się, że w dniu zamachu pojazd i dokumenty zostały mu skradzione. Sam zgłosił się na policję. 

Zobacz także

Hazira Oukabir w niedzielę wzięła udział w demonstracji przed ratuszem w Ripoll. Przy tej okazji wyrażała rozpacz i powątpiewanie. - Czy 17-latek byłby zdolny do czegoś takiego? -pytała. Sama nie wierzy w winę swojego brata. Powtarza, że był młody, nigdy nie sprawiał problemów, zaczął staż i myślał o przyszłości. - Miał dużo planów - powtarza Hazira. 

- Muszę patrzeć na zdjęcia moich braci w wiadomościach, na zdjęcie mojego zastrzelonego brata, leżącego na ziemi. To bardzo boli, bo wiem, że on jest niewinny. Był chłopcem - mówiła załamana.

Zobacz także

Ostatni raz widziała brata kilka godzin przed zamachem. Zjadł obiad z rodziną i około godziny 14.00 opuścił dom. - Mamo, wychodzę z kolegami, wrócę - mówił. Jednak już nigdy nie wrócił.

RadioZET.pl/Reuters/KM