Zamknij

Zamknęła niemowlę na balkonie w mroźny dzień. Chłopczyk zamarzł na śmierć

08.01.2020 17:30
niemowlę zamarzło
fot. Shutterstock

7-miesięczny chłopiec spędził na balkonie w mroźny dzień ok. 5 godzin. Temperatura na zewnątrz przez cały czas wynosiła -7 stopni Celsjusza. Gdy matka przypomniała sobie, że zostawiła tam syna, dziecko już nie żyło. Lokalne władze wszczęły w tej sprawie śledztwo.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragicznego zdarzenia doszło w Kraju Chabarowskim w Rosji. 7-miesięczny chłopczyk zamarzł na śmierć po tym, jak jego matka umieściła go w wózku i zostawiła na balkonie.

ZOBACZ TAKŻE: Kot wskoczył do wózka i udusił 9-miesięczne niemowlę

W tym czasie temperatura wynosiła przez cały czas -7 stopni Celsjusza. 40-letnia kobieta przekonuje, że chciała jedynie sprawić, aby dzięki świeżemu powietrzu, jej dziecko szybciej zasnęło. Jak przekazała śledczym, zamierzała wrócić po chłopca po upływie kilku minut, ale zapomniała.

Zobacz także

Gdy kobieta przypomniała sobie, że jej 7-miesięczny syn przebywa na zewnątrz, było już za późno. Chłopczyk spędził na balkonie ok. 5 godzin.

Zobacz także

Dziecko zmarło w wyniku hipotermii.

Zobacz także

Pozostawienie dzieci do spania na zewnątrz jest zaskakująco powszechne w niektórych regionach w Rosji. Tamtejsi mieszkańcy uważają, że dzieci śpią lepiej i dłużej, gdy są pozostawione na zewnątrz w niższej temperaturze. Uważa się także, że wystawianie dzieci na świeże powietrze pomaga zapobiegać kaszlowi i przeziębieniom.

RadioZET.pl/ Independent