Zamknij

Kobieta w ciąży zamówiła kawę. Podali jej płyn do czyszczenia

Redakcja
02.08.2018 15:06
Kobieta w ciąży zamówiła kawę. Podali jej płyn do czyszczenia
fot. Grzegorz Czapski/Shutterstock

Kanadyjka Sarah Douglas postanowiła zamówić ulubioną latte w popularnej restauracji McDonald’s. Podróżowała samochodem, więc skorzystała z usługi McDrive. Gdy odjechała i upiła łyka, zorientowała się, że to, co jej sprzedano, wcale nie jest kawą, a obrzydliwym, nienadającym się do spożycia płynem. Kobieta szybko wypluła nieznaną substancję i wróciła do restauracji, aby skandaliczną sytuację wyjaśnić.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Gdy Sarah wróciła do lokalu, zażądała od jednego z pracowników rozmowy z przełożonym. Ten odrzekł jej, że w ramach rekompensaty może jej zaoferować nową kawę, za darmo. Kobieta nie zamierzała jednak ustąpić. Zmusił ją do tego fakt, że jest w ósmym miesiącu ciąży, a napój, który jej sprzedano, mógł zagrozić zdrowiu dziecka.

Franczyzobiorca restauracji w prowincji Alberta wydał w tej sprawie oświadczenie. Zapewnił, że jest mu przykro z powodu zaistniałej sytuacji i wyjaśnił przyczyny tej koszmarnej pomyłki. Okazało się, że część maszyny dostarczająca mleko do latte nie została odłączona od pojemnika z roztworem czyszczącym.

„Podjęliśmy natychmiastowe działania mające na celu dokonanie przeglądu procedur czyszczenia oraz wprowadziliśmy dodatkowe oznakowanie” – napisano w oświadczeniu.

Czy taki finał sprawy usatysfakcjonował kobietę, nie wiadomo. W rozmowie z dziennikarzami Sarah Douglas powiedziała, że czuje się dobrze i jest po konsultacji z lekarzem. Jej dziecku nic nie zagraża.

RadioZet.pl/BBC/bm