Zamknij

Świat mody pogrążony w żałobie. Supermodelka zginęła w katastrofie samolotu

26.05.2020 11:16
Zara Abid
fot. Twitter Screen/Frieha Altaf

Modelka Zara Abid jest jedną z ofiar samolotu, który w piątek 22 maja spadł na domy w Pakistanie. 28-latka najprawdopodobniej wracała z pogrzebu wujka w Lahore. Bliscy modelki mieli nadzieję, że Zara przeżyła katastrofę. Jednak jej nazwisko pojawiło się na liście ofiar śmiertelnych.

W sobotę, 23 maja pakistański dziennik "The Express Tribune" opublikował listę nazwisk ofiar śmiertelnych. Znalazła się na niej modelka Zara Abid — przekazało BBC News.

Zara Abid zginęła w katastrofie samolotu

Do katastrofy samolotu doszło 22 maja. Maszyna runęła na domy w Karaczi. Na pokładzie było 99 osób, tylko dwie ocalały. Przeżyć nie udało się supermodelce. Nazwisko Zary pojawiało się na liście ofiar, którą potwierdziło tamtejsze ministerstwo zdrowia.

Pakistańska gazeta "The Express Tribune" otrzymała informacje, że Zara Abid wsiadła do samolotu, który w trakcie lotu runął. Potwierdzili to także bliscy modelki oraz osoby ze świata mody.

Zobacz także

Jak podaje BBC News, konta w mediach społecznościowych Zary Abid zostały dezaktywowane lub usunięte. Nie wiadomo, czy zrobiła to rodzina zmarłej, czy serwisy społecznościowe. Pod zdjęciami modelki pojawiły się kontrowersyjne komentarze dotyczące jej wiary i przestrzegania praktyk islamskich. W radykalnym społeczeństwie pakistańskim oczekuje się, aby kobiety były "skromne". Niektórzy internauci sugerowali, że za swoje "wybory" Zara zostanie ukarana w życiu pozagrobowym.

Świat mody pogrążony w żałobie

Zara Abid była cenioną modelką. W mediach społecznościowych czołowi projektanci mody, oddali hołd za jej profesjonalizm i styl. Frieha Altaf, choreografka napisała na Twitterze:

Jest mi niedobrze. To się wydarzyło tak blisko domu. To ogromna strata dla świata mody

RadioZET.pl/The Express Tribune/BBC News