Zamknij

Zatrzymano 12 osób w związku z zamachem w Londynie. Wszyscy są już wolni, bez zarzutów

Redakcja
05.06.2017 23:45
Zatrzymano 12 osób w związku z zamachem w Londynie. Wszyscy są już wolni, bez zarzutów
fot. flickr

W poniedziałek 5 czerwca późnym wieczorem londyńska policja poinformowała, że wszystkie dwanaście osób, które zostały zatrzymane w związku z zamachem, zostało wypuszczonych z aresztu bez postawienia jakichkolwiek zarzutów.

Po tym, jak londyńska policja opublikowała zdjęcia i tożsamość terrorystów, którzy stali za sobotnim zamachem, pojawiła się informacja, że żadnemu z 12 zatrzymanych służby nie postawiły zarzutów. Wszyscy są już na wolności.

Policjanci nie zdradzają na razie żadnych szczegółów toczącego się śledztwa poza tym, że opublikowali dane dwóch zamachowców.

Dane zamachowców

Pierwszym z nich był znany brytyjskim służbom 27-letni Khuram Shazad Butt, urodzony w Pakistanie. Drugim terrorystą był nieznany wcześniej policji Rachid Redouane, mający marokańsko-libijskie korzenie. Tożsamość trzeciego z zamachowców nie została podana do publicznej wiadomości, ponieważ jak podaje Sky News, ze względu na „międzynarodowy kontekst”. Może to oznaczać, że miał powiązania z innymi organizacjami terrorystycznymi poza Wielką Brytanią.

Rzeź w stolicy Anglii

W sobotni wieczór trzech islamistów wjechało rozpędzonym vanem w tłum przechodniów na moście London Bridge, następnie wybiegli i nożami atakowali przypadkowe osoby krzycząc, że to „dla Allaha”. Z mostu udali się w pobliże targu Borough Market, gdzie próbowali atakować kolejne osoby. Policjanci oddali około 50 strzałów, zanim udało się zabić całą trójkę. W zamachu zginęło co najmniej 7 osób, a 48 zostało rannych. 3 dni po tragicznych wydarzeniach miejscowe służby informowały, że 18 osób wciąż jest w stanie krytycznym.

 Oto zamachowcy, którzy dokonali ataku w Londynie:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz