Zamknij

Zbezczeszczono słynną fontannę di Trevi w Rzymie [WIDEO]

Redakcja
27.10.2017 14:21
Zbezczeszczono słynną fontannę di Trevi w Rzymie [WIDEO]
fot. Youtube

Kultowa fontanna di Trevi w Rzymie na oczach setek świadków została zbezczeszczona. Wandal wlał do niej wiele litrów czerwonej farby. Sprawcę aresztowano. Tłumaczył, że to, co zrobił, jest jego protestem przeciwko korupcji w stolicy Włoch. Identycznego wybryku dokonał dokładnie 10 lat wcześniej.

Zagłosuj

Widziałeś/-aś fontannę di Trevi na żywo?

Liczba głosów:

Graciano Cecchini został zatrzymany chwilę po tym, gdy dopuścił się widowiskowego aktu wandalizmu. Okazało się, że to ten sam mężczyzna, który dokładnie 10 lat wcześniej dopuścił się podobnego przestępstwa w tym samym miejscu – podaje portal Fly4Free.pl.

Akt wandalizmu w kultowym miejscu

Fontanna di Trevi to kultowe miejsce i jeden z symboli Rzymu. Zjawiskowa konstrukcja jest zasilana akweduktem zbudowanym niemal 2 tys. lat temu. Odwiedzający Rzym turyści wrzucają do niej trzy monety. Pierwszą, aby wrócić do Rzymu. Druga ma zapewnić romans, a trzecia ślub. Miejsce to często jest scenerią w filmach. Na co dzień niemal przez całą dobę jest zatłoczone, pełne turystów.

"Protest przeciwko korupcji"

Całe zdarzenie zostało nagrane przez setki świadków, a miejscowe władze skrytykowały chuligański wybryk Cecchini – To zwykły pokaz ignorancji i całkowity brak poczucia obywatelskiego – całe zajście skomentował zastępca burmistrza Rzymu, Luca Bergamo. Sam aresztowany tłumaczył się, że chciał w ten sposób zaprotestować przeciwko korupcji.

Nagranie zdarzenia przez jednego ze świadków:

Inne ujęcie:

RadioZET.pl/Fly4Free.pl/strz