Zamknij

Zbiorowy gwałt na 12-latku. Wcześniej został skatowany. "Jego stan jest krytyczny"

27.09.2022 11:01

12-latek został zgwałcony przez swojego kuzyna i trzech jego przyjaciół w stolicy Indii. Chłopiec przebywa obecnie w szpitalu. Jego stan jest krytyczny – podały indyjskie media.

Zgwałcony 12-latek
fot. Twitter.com/Swati Maliwal

Do wstrząsającego przestępstwa doszło w dzielnicy Seelampur w północno-wschodnim Delhi. Według medialnych doniesień 12-latek został zgwałcony przez czterech młodych mężczyzn. Wcześniej ofiara została skatowana cegłami i metalowymi prętami.

Indie. Zbiorowy gwałt na 12-latku

Sprawa wyszła na jaw dopiero po tym, gdy chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala. Władze placówki zareagowały wtedy natychmiast i zawiadomiły o zdarzeniu policję. Lekarze określają stan zdrowia 12-latka jako "krytyczny".

Jak dotąd policja w Delhi zatrzymała dwóch podejrzanych. W myśl kodeksu karnego Indii o gwałcie jest mowa "w przypadku stosunku seksualnego z osobami poniżej 18. roku życia – zarówno bez ich zgody, jak i za ich aprobatą". Według danych z 2019 roku w Indiach dochodzi średnio do 88 gwałtów każdego dnia.

"W Delhi nawet chłopcy nie są bezpieczni, nie mówiąc już o dziewczynach" – napisała na Twitterze Swati Maliwal, aktywistka i przewodnicząca Komisji ds. Kobiet w Delhi.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl