Zamknij

Zbiorowy gwałt na 26-letniej Polce we Włoszech. Trwa obława na 4 sprawców

Redakcja
26.08.2017 21:32
Zbiorowy gwałt na 26-letniej Polce we Włoszech. Trwa obława na 4 sprawców
fot. Twitter

Włoskie władze proszą swoich obywateli i turystów o pomoc w ujęciu czterech sprawców, którzy dotkliwie pobili 26-latka i przez całą noc gwałcili jego żonę na plaży w Rimini. Lokalne media podają, że mężczyzna zemdlał od ciosu w głowę. Władze potępiły sprawców przestępstwa, nazywając ich barbarzyńcami.

Brutalne przestępstwo dokonane na polskim małżeństwie ożywiło dyskusję na temat prawa karnego we Włoszech. – Jeśli złapią sprawców, więzienie nie wystarczy. Potrzebna jest chemiczna kastracja – mówił publicznie Matteo Salvini, lider prawicowej Ligi Północnej, która sprzeciwia się przyjmowaniu nielegalnych imigrantów do Włoch.

Poszli wieczorem na plażę

W piątek 25 sierpnia polskie małżeństwo wybrało się na plażę, gdzie zostali zaatakowani przez czterech rosłych mężczyzn – jak podaje policja – pochodzenia północnoafrykańskiego. Kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a wszystkiemu musiał się przyglądać jej mąż, który został dotkliwie pobity i nie był w stanie jej obronić. Dopiero o godz. czwartej rano napastnicy odpuścili i oddalili się.

Galeria zdjęć z miejsca zdarzenia:

Koszmar trwał całą noc

Wtedy parę zakrwawionych turystów zauważył jeden z mieszkańców miasta i zaalarmował policję. Natychmiastowe poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Sprawa wstrząsnęła opinią publiczną i zaostrzyła debatę na temat przyjmowania nielegalnych migrantów z kontynentu afrykańskiego.

Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Władze Rimini proszą o to, aby mieszkańcy i turyści w miarę możliwości pomogli służbom w poszukiwaniach. – Zwracamy się z apelem do obywateli, by współpracowali z siłami porządkowymi informując o każdym elemencie, który może być przydatny w śledztwie – mówił na łamach telewizji jeden z przedstawicieli władz miasta.

Dyskusja o migrantach

Nasz kraj zaczyna przypominać najgorsze fawele w Ameryce Południowej. Nieudolność państwa, bałagan i bezkarność przestępców jest niedopuszczalna – mówiła Giorgia Meloni z prawicowego ugrupowania Bracia Włoch.

Jak podaje „Il Giornale” małżeństwo 26-latków byli w Rimini na wakacjach wraz z grupą znajomych. Feralnego wieczora poszli jednak na plażę sami. Portal powołując się na informacje od policji pisze, że pobity mężczyzna w pewnym momencie zemdlał od uderzenia w głowę.

Zobacz także

Zdjęcia z miejsca zdarzenia:

RadioZET.pl/PAP/ilgiornale.it/TR24.it/strz