Zamknij

Zbiorowy gwałt w wakacyjnym kurorcie. Policja zatrzymała pięciu nastolatków

08.08.2019 16:54
Zbiorowy gwałt w Hiszpanii. Turyści z Francji zgwałcili młodą Norweżkę?
fot. PAP/EPA/Manuel Lorenzo

Hiszpańska policja zatrzymała w środę czworo francuskich turystów w wieku 19 lat i jednego 18-latka. Wszyscy są podejrzani o zbiorowy gwałt na 20-letniej Norweżce.

Do gwałtu doszło w popularnym wśród turystów kurorcie Benidorm na wschodzie Hiszpanii. Sprawa wyszła na jaw, gdy w nocy z wtorku na środę dwie młode turystki z Norwegii zgłosiły się po pomoc do miejscowego szpitala.

Jak wynikało z ich relacji, w Benidorm spotkały się z Francuzami poznanymi wcześniej przez jeden z serwisów społecznościowych. Kobiety poszły z nimi do mieszkania, które wynajmowali na czas urlopu.

Z ostatnich ustaleń wynika, że jedna z nich wkrótce opuściła mieszkanie. Wcześniej hiszpańskie media podawały, że Norweżka uciekła, gdy mężczyźni zaczęli być agresywni, a dwóch bądź trzech z nich zamknęło się w jednym z pokojów z jej koleżanką. Wówczas miało dojść do gwałtu. Żadna z tych wersji nie została jeszcze potwierdzona.

Zobacz także

Francuzi podejrzewani o zbiorowy gwałt przedstawiają inną wersję wydarzeń

Wiadomo jednak, że mężczyźni zostali zatrzymani w środę nad ranem. Tego samego dnia planowali wrócić do swojego kraju. Francuzi nie przyznają się do zbiorowego gwałtu. Mieli zeznać, że gdy 20-latka chciała wyjść, pomogli jej się ubrać i zamówili taksówkę dla niej i jej koleżanki.

Hiszpańskie media przypominają o wstrząsających statystykach. Tylko od początku roku na terenie kraju doszło do co najmniej 42 napaści lub gwałtów zbiorowych, z czego aż 24 we wspólnocie autonomicznej Walencja – to właśnie tam leży Benidorm.

Zobacz także

RadioZET.pl/elespanol.com/EFE