Zamknij

Zderzenie dwóch statków na Bałtyku. Trwa akcja ratunkowa

13.12.2021 09:37
Zderzenie dwóch statków na Bałtyku
fot. EPA/Johan Nilsson/TT

Dwa frachtowce zderzyły się na Morzu Bałtyckim w miejscu oddzielającym należącą do Danii wyspę Bornholm od wybrzeży Szwecji - poinformowało duńskie Centrum Wspólnych Operacji Obronnych (JOC). Dwie osoby uważane są za zaginione. Trwa akcja ratunkowa.

Do zderzenia frachtowców doszło w poniedziałek na Morzu Bałtyckim. Jeden ze statków jest zarejestrowany w Danii, drugi - w Wielkiej Brytanii. "Wygląda na to, że statek duński przewrócił się do góry dnem. Na pokładzie znajdowały się dwie osoby, nie wiemy na razie, co się z nimi stało. Statek brytyjski natomiast nie doznał większego uszczerbku, jego załoga jest bezpieczna" - poinformowało JOC. 

Jonas Franzen z biura komunikacji Szwedzkiej Administracji Morskiej powiedział w rozmowie z portalem DW.com, że duński statek nie przewoził żadnego ładunku. Dodał, że słychać było krzyki, dochodzące z wody. - Jeszcze nikogo nie znaleźliśmy. Poprosiliśmy o pomoc nurków. Jest ciemno i bardzo zimno - powiedział Franzen.

Zderzenie statków na Bałtyku

Do wypadku doszło na szwedzkich wodach terytorialnych. Dania pomagała władzom szwedzkim w akcji ratunkowej. Z wyspy Bornholm zwodowano łódź ratunkową, a od strony duńskiego wybrzeża wysłano helikopter - podała Agencja Reutera. Na miejscu pracuje też szwedzka straż przybrzeżna.

Szwedzka agencja informacyjna TT, powołując się na rzecznika szwedzkiej straży przybrzeżnej, poinformowała, że jeden ze statków miał 90 metrów długości, a drugi 55.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/DW.com/TVN24

C