Zamknij

To zdjęcie zachwyciło Meksykanów. A wszystko przez... samolot, jakim podróżował Andrzej Duda

Redakcja
25.04.2017 10:32
Duda
fot. Twitter/Adam Jankowski

Na Twitterze furorę robi zdjęcie z samolotu, na którym widać udającego się do Meksyku Andrzeja Dudę i jednego z pasażerów. A wszystko dlatego, że był to zwyczajny samolot rejsowy. Szczególnie dużo pozytywnych komentarzy wywołał ten fakt w meksykańskich mediach, gdzie czytelnicy porównują polskiego prezydenta do swojej głowy państwa.

Fotografia typu "selfie", została wykonana przez Adama Jankowskiego, pasażera samolotu lecącego do Frankfurtu nad Menem. Widać na nim autora w towarzystwie uśmiechniętego Andrzeja Dudy. Nasz rodak opublikował już zdjęcie na swoim profilu na Twitterze:

Jankowski pisze, że jest pod wrażeniem faktu, iż polski prezydent, udający się przecież za Ocean z oficjalną wizytą dyplomatyczną, podróżuje samolotem rejsowym, a nie prywatnym.

Ten wątek wzbudził wielki entuzjazm właśnie w Meksyku:

Tamtejsze media oraz internauci chwalili Andrzeja Dudę za skromność oraz brak wygórowanych wymagań, krytykując jednocześnie własnego prezydenta, Enrique Penę Nieto za odgradzanie się od zwykłych ludzi i skłonności do luksusu. "Chciałbym zobaczyć, jak ten idiota Peña leci komercyjnymi liniami" - komentuje jeden z czytelników cytowany przez Gazeta.pl.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Twitter/MP