Zamknij

Brytyjka zauważyła zdjęcie umierającego ojca na paczce papierosów

Redakcja
25.04.2017 18:26
Brytyjka zauważyła zdjęcie umierającego ojca na paczce papierosów
fot. NYdailyNews.com

Jodi Charles z Wielkiej Brytanii zorientowała się, że na paczce papierosów Amber Leaf jest zdjęcie jej umierającego ojca z dopiskiem: „Palenie może powodować udar i niepełnosprawność”. Rodzina mężczyzny nie wyraziła zgody na wykorzystanie wizerunku 66-latka i zagroziła pozwem.

Fotografię swojego chorego dziadka na paczce papierosów jako pierwsza zauważyła córka Jodi Charles. Gdy pokazała opakowanie swojej mamie, ta nie mogła uwierzyć w to, co widzi. Kobieta zdenerwowała się, bo nigdy nie wyrażała zgody na to, aby wizerunek jej ojca znalazł się na milionach paczek papierosów.

Córka jest pewna

David Ross zmarł w 2015 r. po 10-miesięcznym pobycie w Szpitalu Uniwersyteckim w brytyjskim Bassildon nieopodal stolicy Anglii. To prawdopodobnie wtedy ktoś zrobił mu zdjęcie, które potem trafiło na opakowania papierosów. – Jestem pewna na 110 procent, że to mój ojciec – mówiła Charles w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika „Daily Mirror”.

Szpital umywa ręce

Córka mężczyzny najpierw poprosiła władze szpitala o wyjaśnienia i dostała odpowiedź, że na fotografii jest ktoś inny. 42-latka jest jednak pewna w stu procentach. O sprawie wypowiedział się nawet rzecznik Komisji Europejskiej, który podobnie do władz szpitala nie widzi podobieństwa. - Jakiekolwiek podobieństwo z innymi osobami jest czysto przypadkowe – komentował. Finał sprawy będzie miał miejsce zapewne dopiero na sali sądowej.

RadioZET.pl/o2.pl/Mirror/strz