Zamknij

Brytyjka zauważyła zdjęcie umierającego ojca na paczce papierosów

Redakcja
25.04.2017 18:26

Jodi Charles z Wielkiej Brytanii zorientowała się, że na paczce papierosów Amber Leaf jest zdjęcie jej umierającego ojca z dopiskiem: „Palenie może powodować udar i niepełnosprawność”. Rodzina mężczyzny nie wyraziła zgody na wykorzystanie wizerunku 66-latka i zagroziła pozwem.

Brytyjka zauważyła zdjęcie umierającego ojca na paczce papierosów
fot. NYdailyNews.com

Fotografię swojego chorego dziadka na paczce papierosów jako pierwsza zauważyła córka Jodi Charles. Gdy pokazała opakowanie swojej mamie, ta nie mogła uwierzyć w to, co widzi. Kobieta zdenerwowała się, bo nigdy nie wyrażała zgody na to, aby wizerunek jej ojca znalazł się na milionach paczek papierosów.

Córka jest pewna

David Ross zmarł w 2015 r. po 10-miesięcznym pobycie w Szpitalu Uniwersyteckim w brytyjskim Bassildon nieopodal stolicy Anglii. To prawdopodobnie wtedy ktoś zrobił mu zdjęcie, które potem trafiło na opakowania papierosów. – Jestem pewna na 110 procent, że to mój ojciec – mówiła Charles w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika „Daily Mirror”.

Szpital umywa ręce

Córka mężczyzny najpierw poprosiła władze szpitala o wyjaśnienia i dostała odpowiedź, że na fotografii jest ktoś inny. 42-latka jest jednak pewna w stu procentach. O sprawie wypowiedział się nawet rzecznik Komisji Europejskiej, który podobnie do władz szpitala nie widzi podobieństwa. - Jakiekolwiek podobieństwo z innymi osobami jest czysto przypadkowe – komentował. Finał sprawy będzie miał miejsce zapewne dopiero na sali sądowej.

RadioZET.pl/o2.pl/Mirror/strz