Zamknij

Opiekun goryli zrobił niezwykłe zdjęcie. Ndakazi i Ndeze podbijają sieć

27.04.2019 16:33
Opiekun goryli zrobił niezwykłe zdjęcie. Ndakazi i Ndeze podbijają sieć
fot. FoxNews

Fotografię wykonaną przez Mathieu Shamavu zobaczyły już miliony internautów. Wielu z nich nie mogło uwierzyć, że na drugim planie znajdują się prawdziwe goryle. Wszystko z powodu nietypowej pozy jaką przybrały Ndakazi i Ndeze. - Zobaczyłem, że stoją tak samo jak ludzie. Wtedy zrobiłem zdjęcie, które obiegło świat  - przyznaje Shamavu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ndakazi i Ndeze, dwa goryle górskie, mieszkają w Parku Narodowym Virunga w Demokratycznej Republice Konga. Na co dzień opiekuje się nimi Mathieu Shamavu. To właśnie on wykonał niezwykłe zdjęcie, które obiegło świat.

Zobacz także

- Zdjęcie zostało zrobione, kiedy szliśmy z gorylami przez dżunglę. Zobaczyłem, że stoją tak samo jak ludzie. Są wyluzowane i spokojne. Zauważyły, że mam w ręku aparat i patrzyły co robię. Wtedy zrobiłem zdjęcie, które obiegło świat – przyznaje.

Zobacz także

Mathieu Shamavu kilka lat temu uratował małe goryle przed kłusownikami, którzy zabili ich rodziców podczas karczowania lasu. Ndakazi i Ndeze przez cały czas wychowywały się pod okiem ludzi, a przede wszystkim Shamavu, który zastąpił im rodziców i stał się najlepszym przyjacielem.

goryle 2

- Te zwierzęta są stadne i lubią naśladować członków stada, a więc także nas - ludzi. Często stają na dwóch nogach albo nas naśladują. Czasem potrafią nas naprawdę zadziwić swoim ludzkich zachowaniem - przekonuje Shamavu.

RadioZET.pl/FoxNews