Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

5 kolegów robiło sobie takie samo zdjęcie przez 30 lat

28.06.2017 14:47
xxx wiadomosci

Cała historia zaczęła się od jednej zwykłej fotografii. Pięciu kolegów w 1982 roku zrobiło sobie zdjęcie, na którym siedzą razem na ławce. Niemal identyczne zdjęcie robili sobie regularnie w sumie przez następne trzydzieści lat.

5 kolegów robiło sobie takie samo zdjęcie przez 30 lat fot. Five Year Photo

Mężczyźni, którzy wpadli na tak nietypowy pomysł utrwalenia swojej przyjaźni, to: John Wardlaw, Mark Rumer, Dallas Burney, John Molony i John Dickson. Po raz pierwszy zrobili sobie wspólną fotografię w miejscowości Copco Lake w Kalifornii w 1982 roku. Przez następne 30 lat spotykali się dokładnie co 5 lat, aby w takich samych okolicznościach zrobić sobie podobną fotografię.

Projekt nazwali „Five Year Photo” i opublikowali w mediach społecznościowych. „Patrzcie, jak tracimy włosy, powiększają się nasze czoła, na zmianę tyjemy i chudniemy” – można przeczytać w opisie.

Mężczyźni twierdzą, że chcą kontynuować tę tradycję do końca życia, tzn. do kiedy będzie żył przynajmniej jeden z bohaterów pierwszej fotografii, z 1982 roku. – A później, gdy już umrzemy, może znajdzie się ktoś, kto zrobi zdjęcie pustej ławce? - zastanawia się John Dickson w rozmowie z telewizją CNN.

RadioZET.pl/SI/dlastudenta.pl

Oceń