Zamknij

Zełenski: Zadajemy wrogowi takie straty, że nie wie już, gdzie szukać rezerw

PAP
14.03.2022 14:53
Wołodymyr Zełenski
fot. AFP PHOTO / UKRAINIAN PRESIDENCY

Zadajemy wrogowi takie straty, że nie wie już, gdzie szukać rezerw - powiedział w poniedziałek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w nagraniu wideo opublikowanym na Facebooku.

Wojna w Ukrainie trwa 19. dobę. W poniedziałek prezydent Wołodymyr Zełenski przemówił do rodaków. - Zadajemy wrogowi takie straty, że nie wie już, gdzie jeszcze szukać rezerw. Gdzie jeszcze szukać pomocy. [...] Ale nie mamy prawa się rozluźniać. Państwo rosyjskie od dziesięcioleci przygotowywało się do wojny. Zgromadzili znaczne zasoby wojskowe w imię zła, w celu podbicia swoich sąsiadów. I w imię zniszczenia Ukrainy, Europy, jaką znamy, którą cenimy - podkreślił prezydent.

Wołodymyr Zełenski: trzeba się trzymać, trzeba walczyć, aby wygrać

- Dlatego trzeba się trzymać, trzeba walczyć, aby wygrać. Żeby osiągnąć pokój, na który zasłużyli Ukraińcy. Uczciwy pokój. Z gwarancjami bezpieczeństwa dla naszego państwa, dla naszych ludzi - dodał Zełenski. Wezwał też do odbudowy gospodarczej kraju - w miarę dostępnych możliwości.

- Dopóki państwo jest w stanie wojny, gospodarka Ukrainy powinna być zachowywana i odbudowywana. W miarę możliwości. Życie powinno pojawiać się na ulicach miast, gdzie pozwala na to bezpieczeństwo. Tam, gdzie mogą je zapewnić tylko ludzie: apteki, handel, każdy biznes, który może dziś działać. Aby kraj mógł żyć, aby rozpoczęła się odbudowa Ukrainy. To zależy od każdego z nas, od każdego, kto może pracować. Gospodarcze zdławienie Ukrainy jest jednym z celów wojny przeciwko nam - podsumował ukraiński prezydent.

Poinformował również, że wiadomości o trwających negocjacjach rosyjsko-ukraińskich zostaną podane wieczorem.

RadioZET.pl/PAP/Facebook

Wojna w Ukrainie - najnowsze wiadomości na żywo

C