Zamknij

Zełenski mówi o klęsce Rosji. "Tchórze, próbują ukryć tę prawdę"

13.05.2022 05:40
Zełenski o klęsce Rosji w wojnie
fot. screen Wołodymyr Zełenski Facebook

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski stwierdził w nocnym nagraniu w czwartek, że dwa i pół miesiąca po inwazji Rosji na Ukrainę strategiczna porażka Moskwy jest już dla wszystkich oczywista. - Oni są tchórzami i próbują ukryć tę prawdę nowymi atakami rakietowymi, lotniczymi i artyleryjskimi - powiedział ukraiński przywódca.

Ukraina walczy z Rosją już 2,5 miesiąca, a agresorzy nie osiągnęli zakładanych celów, na czele z podporządkowaniem całej Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski w mocnych słowach podsumował agresję Rosjan w jego państwie. Jego zdaniem klęska sprowadza agresora do eskalacji brutalnych działań, w tym zbrodni na cywilach.

Zełenski mówi o klęsce Rosji. "Tchórze, próbują ukryć tę prawdę"

- Oni są tchórzami i próbują ukryć tę prawdę nowymi atakami rakietowymi, lotniczymi i artyleryjskimi - powiedział ukraiński lider. Według słów ukraińskiego prezydenta klęska Moskwy jest "oczywista dla wszystkich na świecie, także dla tych, którzy wciąż z nimi (Rosjanami) komunikują" i dodał, że Rosjanom brakuje odwagi, żeby przyznać się do porażki.

Zełenski odniósł się również do ataku Rosjan na szkołę w Czernihowie na północy kraju. - Oczywiście, państwo rosyjskie jest państwem, w którym wszelka edukacja tylko przeszkadza. Dowódców, którzy takie rozkazy wydają, nazwał nieuleczalnie chorymi – powiedział.

Ponadto, jak zaznaczył, od początku wojny na Ukrainie zostało zniszczonych przez Rosjan już 570 placówek służby zdrowia, w tym 101 szpitali. Według Zełenskiego jest to znak autodestrukcji Rosji, którą świat uważał kiedyś za naród kultury. - To jest nonsens, to jest barbarzyństwo - dodał ukraiński prezydent. 

RadioZET.pl/Wołodymyr Zełenski Facebook

Wojna na Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

C