Zamknij

Zgwałcona Polka rozpoznała swoich oprawców na nagraniach z kamer. To może być przełom

Redakcja
29.08.2017 14:18
Zgwałcona Polka rozpoznała swoich oprawców na nagraniach z kamer. To może być przełom
fot. Youtube

Ofiara rozpoznała swoich oprawców na nagraniach z kamer monitoringu. To może być przełomowy moment w śledztwie – podaje włoski dziennik „Corriere della Sera”. Wcześniej portal TGcom24 poinformował, że śledczy mają już wąski krąg 15 podejrzanych o to przestępstwo.

Specjalnie powołany zespół śledczych z Rzymu bada sprawę bestialskiego napadu na małżeństwo 26-latków z Polski. Funkcjonariusze analizują zapis z kamer monitoringu, na których wytypowali już wąski krąg 15 podejrzanych, wśród których są gwałciciele.

Bestialskie przestępstwo

Polskie małżeństwo w piątkowy (25 sierpnia) wieczór wybrało się na spacer po rzadko uczęszczanej o tej porze plaży Miramare w Rimini. Tam – jak relacjonują włoskie media – grupa czterech mężczyzn pochodzenia północnoafrykańskiego zaproponowało wspólne picie alkoholu. Ci po chwili zrobili się agresywni i rzucili się na Polaka z pięściami. – Byli jak bestie – relacjonował 26-latek cytowany przez „Rimini Today”. Jego żona została wielokrotnie zgwałcona i – jak podają różne źródła – około godz. 4 rano wrzucona do morza. Tej ostatniej informacji wciąż nie potwierdziły włoskie służby.

Włoskie media podały już informacje o podejrzanych:

Zobacz także

Po godz. 4 rano parę dostrzegła rumuńska prostytutka, która zadzwoniła po pomoc. – Mieli opuchnięte oczy i "zmasakrowane" twarze. Nigdy nie zapomnę tego widoku – relacjonowała kobieta w rozmowie z „Il Resto del Carlino”.

Międzynarodowe śledztwo

Doniesienia medialne mówią, że sprawa jest traktowana priorytetowo. Świadczyć o tym mają wypowiedzi m.in. Prokuratora Rimini i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Inne zdanie ma na ten temat dziennikarz „Rimini Today”. – Sprawa Polaków napadniętych na plaży nie jest traktowana tutaj szczególnie wyjątkowo. Co roku mamy 2-3 gwałty na plaży – mówił Tomasso Torri w rozmowie z Wp.pl. Pewne jest, że grupa polskich śledczych miała wylecieć dziś (29 sierpnia) do Rimini.

Czy uważasz, że kara śmierci powinna zostać w Polsce przywrócona? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/RiminiToday/Wp.pl/Il Resto del Carlino/strz