Zamknij

Zjadł niedogotowane mięso. Miał setki tasiemców w mózgu i klatce piersiowej

26.11.2019 17:30
Tasiemiec
fot. 7 NEWS

Zhu Zhong-fa zgłosił się do szpitala po tym, gdy coraz częściej zaczęły mu doskwierać silne bóle głowy, nudności i ataki padaczkowe. Wyniki badań były szokujące. Okazało się, że mężczyzna ma w mózgu i klatce piersiowej setki tasiemców.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Po przeprowadzeniu szczegółowych badań okazało się, że w innych częściach ciała 43-latka jest jeszcze więcej pasożytów. Łącznie było ich 700. Zhu Zhong-fa został objęty opieką oddziału chorób zakaźnych.

ZOBACZ TAKŻE: Tasiemiec, czyli pasażer na gapę. Jak się go pozbyć?

Jak się okazało, powodem bolesnych dolegliwości mężczyzny, było zjedzenie niedogotowanej wieprzowiny. Według lekarzy, to w ten sposób jaja tasiemca przedostały się do jego organizmu.

Zhu Zhong-fa otrzymał już leki przeciwpasożytnicze i jego stan uległ poprawie. Wciąż jednak musi pozostać pod kontrolą lekarzy.

ZOBACZ TAKŻE: Podejrzewali raka, mononukleozę, a tymczasem chłopak miał... tasiemca

Tasiemcem można się zakazić, gdy jaja lub larwy przedostaną się do ust. Ma to miejsce najczęściej poprzez spożywanie zakażonej żywności lub picie zakażonej wody. Jedzenie surowych lub niedogotowanych ryb zwiększa możliwość zakażenia się tasiemcem. Niebezpieczne jest także picie wody, która nie została poddana obróbce. Woda ze strumyków i innych, dzikich zbiorników może zawierać odchody zwierząt zawierające larwy tasiemców.

Smakosz sushi wyciągnął z siebie 1,5-metrowego tasiemca. Myślał, że to jelito [FOTO]

Larwy tasiemca giną w temperaturze 56 st.C. Poddawanie mięsa dokładniej obróbce termicznej pozwala w dużym stopniu uchronić się przed zakażeniem.

RadioZET.pl/ Fox News