Zamknij

Zjednoczone Emiraty Arabskie. Gigantyczny pożar 45-piętrowego wieżowca. Są ranni

06.05.2020 16:40
Pożar wieżowca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
fot. Shutterstock/Twitter/srb NEWs

Pożar wybuchł w 45-piętrowych budynku Abbco Tower. Znajduje się on w dzielnicy Al Nahda w mieście Szardża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W wyniku pożaru obrażenia obniosło 9 osób. W sieci pojawiły się nagrania, na których widać, jak żywioł pustoszy wieżowiec.

W związku z pożarem obrażenia odniosło dziewięć osób. Ewakuowano także ludzi z innych budynków. Spadające fragmenty wieżowa uszkodziły zaparkowane samochody. Zagraniczne media informują, że dzięki szybkiej reakcji służb, w tym mieście udało się uniknąć katastrofy.

Potężny pożar wieżowca

Do gaszenia pożaru przyjechało kilkanaście wozów strażackich. Na miejscu nie zabrakło także karetek pogotowia. Służby zabezpieczyły pobliski obszar, aby ogień nie rozprzestrzenił się na inne budynki. Ewakuowano także ludzi.

Jak informuje portal Fakt, powołując się na zastępcę komendanta policji ds. operacji płk Ali Abu Al Zoud, wszystkim mieszkańcom zapewniono lokale zastępcze. Wieżowiec został wybudowany w 2006 roku i liczył 45 pięter. 36 z nich było mieszkalne. Na każdym piętrze znajdowało się 12 mieszkań. Nieznane są jeszcze dokładne straty i przyczyna wybuchu pożaru.

RadioZET.pl/FAKT