Zamknij

Złodzieje okradali pędzące ciężarówki. Wpadli przez ukrytą kamerę [WIDEO]

Redakcja
02.11.2017 22:25
Złodzieje okradali pędzące ciężarówki. Wpadli przez ukrytą kamerę [WIDEO]
fot. Youtube

Szwedzka firma spedycyjna nie mogła poradzić sobie z regularnym okradaniem swoich ciężarówek. W końcu zamontowali wewnątrz ukryte kamery. Śledczy nie mogli uwierzyć, gdy obejrzeli nagrania. Złodzieje dokonywali kradzieży, gdy auto jechało 80 km na godzinę.

Pracownicy PostNord podejrzewali, że do przestępstw dochodzi podczas jazdy. – Miałem przeczucie, że kradzieże mają miejsce w czasie jazdy, ale nikt nie chciał mi uwierzyć – powiedział Alexis Larsson, szef ochrony w firmie cytowany przez dziennik "Dagens Nyheter".

Złodzieje pod lupą ukrytej kamery

Samochody firmy PostNord jużkilka razy były okradane na trasie pomiędzy Göteborgiem a Sztokholmem. Złodziei udało się złapać dopiero po zamontowaniu kamer. Przestępcy byli zdziwieni, gdy w kartonowych pudłach nie było żadnych przedmiotów. Zamiast tego, gdy chcieli wyjść, natknęli się na policjantów.

4 aresztowanych

Łącznie aresztowano 4 mężczyzn w wieku od 30 do 45 lat. Udało się tego dokonać dzięki dobrej współpracy mundurowych z pracownikami firmy, którzy na żywo oglądali, co się dzieje w ciężarówce.

Oto nagranie:

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Daily Mail/strz