Zamknij

WizzAir dyskryminuje otyłych? Osoby o największych rozmiarach zapłacą więcej za lot

Redakcja
17.08.2017 17:08
WizzAir dyskryminuje otyłych? Osoby o największych rozmiarach zapłacą więcej za lot
fot. Pixabay

Węgierskie linie WizzAir wprowadziły nowy regulamin, który zmienia zasady odpraw oraz wprowadza kilka kontrowersyjnych przepisów.

Jeżeli nosicie największe rozmiary ubrań i lubicie zwiedzać świat na pokładzie samolotu tanich linii, musicie przygotować się na dodatkowe wydatki. Węgierskie linie WizzAir 15 sierpnia przedstawiły nowy regulamin, w którym pojawiło się kilka kontrowersyjnych zapisów.

Zobacz także

Ciężka sprawa, WizzAir uszczupli ci portfel

Węgierski przewoźnik postanowił rozwiązać problem osób, które, delikatnie mówiąc, nie mieszczą się w siedzeniu. Aby skorzystać z usług WizzAira, będą musieli ponieść dodatkowe koszty i wykupić jeszcze jedno miejsce w cenie dla dorosłej osoby. Rzecz jasna, nigdzie wprost nie napisano, że chodzi o osoby, które mają problemy z wagą, ale internauci nie mają co do tego wątpliwości.

Podobne zasady wprowadziły także inne linie. Na przykład lecąc z Hawaiian Airlines musimy liczyć się z tym, że przed wejściem na pokład zostaniemy zważeni. Ma to wynikać z zasad bezpieczeństwa. Znane są także przypadki, gdy pasażerowie przy kości byli wypraszani z samolotów Southwest Airlines.

 

Fare lock i nowe zasady odpraw

Mniej kontrowersji wzbudzają zmiany dotyczące odpraw. Pasażerowie od tej pory nie mają możliwości przejścia odprawy wcześniej niż na 48 godzin przed odlotem. Jeżeli lubicie mieć wszystko z głowy przed czasem, będziecie musieli wykupić miejsce na pokładzie za dodatkową odprawą. Kolejna nowość to usługa "fare lock".

Pozwala to na zablokowanie ceny znalezionego biletu na 48 godzin, ale coś za coś. Aby kupić atrakcyjny bilet po dwóch dniach, będziemy musieli dopłacić 13 zł.

Nowe trasy z Polski

- W marcu 2018 roku linia lotnicza Wizz Air uruchomi nowe połączenie ze stołecznego Lotniska Chopina do Bordeaux - poinformował dyrektor marketingu Wizz Air Johan Eidhagen. Przewoźnik ma zwiększyć też częstotliwość lotów na kilku trasach z Polski.

Eidhagen wyjaśnił na konferencji prasowej, że loty do francuskiego Bordeaux będą wykonywane od 25 marca 2018 r. Zapowiedział ponadto zwiększenie częstotliwości lotów na kilku trasach, łącznie będzie to 19 lotów tygodniowo. Wizz Air częściej, bo 10 razy, będzie latać do Rzymu (obecnie 6 razy), do Tel Awiwu siedem (obecnie trzy), do Kijowa pięć (obecnie trzy), Oslo siedem (obecnie pięć), Reykjaviku pięć (obecnie trzy), do Lyonu trzy (obecnie dwa), Malmo pięć (obecnie cztery) i do Billund trzy (obecnie dwa).

RadioZET.pl/maal

C