Zamknij

Znany pediatra i jego żona zabici we własnym domu. Zatrzymano 18-latka

10.01.2022 14:45
Zabójstwo lekarzy w Niemczech
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News (ilutracyjne)

Brutalne zabójstwo pary lekarzy w miejscowości Mistelbach w północnej Bawarii. Według policji sprawcą zbrodni jest 18-latek, który był chłopakiem córki małżeństwa. Podejrzany sam zgłosił się do śledczych.

Zabójstwo w miejscowości Mistelbach w południowych Niemczech zgłoszono służbom w niedzielny poranek. Według serwisu Bild.de ciała pediatry Stefana S. i jego żony Antje - znanych i lubianych w okolicy lekarzy - znaleziono w sypialni jednorodzinnego domu. Na ich zwłokach znaleziono rany kłute. 

Na policję w sąsiednim mieście Bayreuth zgłosił się 18-latek, który przyznał się do dokonania zbrodni. Podejrzany nie włamał się do domu lekarzy. Spędził tam noc, ponieważ był chłopakiem ich najstarszej, 16-letniej córki. Poza nią w domu w czasie zbrodni przebywała pozostała trójka dzieci małżeństwa. Znajdują się obecnie w placówkach opiekuńczych.

Zdaniem Bild.de 18-latek już wcześniej przebywał w domu lekarzy - według sąsiadów miał się wprowadzić po kłótni z własną rodziną. Nastolatek spędził w tymczasowym schronieniu również Boże Narodzenie. O dalszym losie 18-latka zdecyduje sąd.

RadioZET.pl/BR.de/Bild.de

C