Zamknij

USA szykuje się na wojnę z Koreą Północną? Amerykańscy żołnierze ćwiczyli desant na terytorium Kima

Redakcja
22.05.2017 08:35
USA szykuje się na wojnę z Koreą Północną? Amerykańscy żołnierze ćwiczyli desant na terytorium Kima
fot. 1st Armored Brigade Combat Team, 1st Infantry Division

Według informacji CNN, w Korei Południowej odbyły się manewry wojskowe, podczas których amerykanie ćwiczyli powietrzny desant na Koreę Północną.

Manewry odbyły się na granicy między Koreami. Wzięli w nich udział żołnierze Południa oraz USA. Scenariusz ćwiczeń zakładał likwidację broni masowego rażenia. Wykorzystano m.in. południowokoreański okręt desantowy. Odgrywano szybką operację, która w czasie prawdziwego konfliktu pozwoliłaby błyskawicznie zneutralizować broń biologiczną, chemiczną i nuklearną.

Zobacz także

Tymczasem w niedzielę Korea Północna testowała rakietę Pukguksong-2. Jak wcześniej informowano, pocisk został wystrzelony w kierunku wschodnim z powiatu Pukch'ang, w prowincji P'yongan Południowy, w środkowej części kraju. Przeleciał ok. 500 km, osiągając wysokość 560 km, po czym spadł do Morza Japońskiego.

Władze północnokoreańskie kontynuują program jądrowy i próby rakietowe, mimo zakazujących tego rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ i międzynarodowych sankcji. Zapowiadają też budowę międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM), która byłaby zdolna dosięgnąć terytorium USA i przenosić głowicę nuklearną.

RadioZET.pl/PAP/CNN/MAAL