Zamknij

Tajemnicze zniknięcie żony Kim Dzong Una. Nie widziano jej od 4 miesięcy

22.10.2019 10:58
Tajemnicze zniknięcie żony Kim Dzong Una. Nie widziano jej od 4 miesięcy
fot. Li Xueren/Xinhua News/East News

30-letniej Ri Sol Ju, żony północnokoreańskiego dyktatora, nie widziano już od 4 miesięcy, co budzi wiele podejrzeń i wątpliwości. Wszyscy zadają sobie pytanie: co jest powodem jej tajemniczego zniknięcia? Przypuszczenia są różne. Pojawiają się głosy, że małżonka dyktatora jest w ciąży. Ale nie brakuje też pesymistycznych scenariuszy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Niektórzy spekulują, że chodzi o ciążę. Ri Sol Ju bowiem już wcześniej „zaginęła” w podobny sposób – zniknęła z przestrzeni publicznej w 2016 roku, na okres 9 miesięcy. Wtedy również pojawiły się przypuszczenia, że małżonka dyktatora spodziewa się dziecka. Nie wiadomo, jaka jest przyczyna tegorocznego zniknięcia 30-latki.

Zobacz także

Niektórzy rysują znacznie gorszy scenariusz – tajemnicze zniknięcia ludzi z otoczenia Kim Dzong Una bardzo często zwiastowały najgorsze, czyli ich śmierć. Despotyczny przywódca Korei Północnej pozbył się w ten sposób już wielu osób ze swojego najbliższego kręgu.

Zobacz także

Jak podaje południowokoreańska agencja Yonhap News, zaginięcie Ri Sol Ju akurat teraz jest zastanawiające, ponieważ dotąd północnokoreańskie media wspominały o niej na łamach prasy lub telewizji przynajmniej raz na miesiąc. Ponadto, 30-latka w zeszłym roku zaczęła być przez nie określana „pierwszą damą”, a nie „towarzyszką” Kim Dzong Una.

Zobacz także

Kiedy ostatni raz widziano żonę Kim Dzong Una?

30-letnia małżonka Kima ostatni raz widziana była w dniach 21-22 czerwca, podczas wizyty chińskiego prezydenta Xi Jinpinga w Pjongjangu. Od tego momentu Ri Sol Ju zapadła się pod ziemię. Od łącznie 122 dni nie wystąpiła na żadnym oficjalnym zgromadzeniu ani nie było o niej żadnych doniesień medialnych. Kim Dzong Un pojawiał się na oficjalnych wydarzeniach sam.

Według Yonhap News żonę dyktatora najprawdopodobniej zastępuje młodsza siostra Kim Dzong Una. Pojawiła się wraz z nim w lipcu na uroczystości z okazji śmierci ich dziadka i założyciela Korei Północnej, Kim Ir Sena.

 

 

RadioZET.pl/wp.pl/o2/pl