Zamknij

Żona miliardera uprowadzona dla okupu

Redakcja
09.01.2019 16:16
Żona miliardera uprowadzona dla okupu
fot. Estrada Anton/shutterstock

Zaginiona pod koniec października 68-letnia Anne-Elisabeth Falkevik, żona Toma Hagera, jednego z najbogatszych Norwegów, została uprowadzona dla okupu – potwierdziła w środę norweska policja. Sprawę utrzymywano w tajemnicy do czasu ujawnienia jej przez media.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

– Według naszej głównej hipotezy kobieta została uprowadzona wbrew swojej woli dla okupu. Nie wiemy, gdzie przebywa od momentu zgłoszenia zaginięcia. Może być przetrzymywana w Norwegii lub za granicą – powiedział na zwołanej konferencji Tommy Broske z norweskiej policji.

Porywacze żądają kilku milionów euro w kryptowalucie

Według norweskiej popołudniówki „VG” w domu zaginionej w Lorenskog pod Oslo, gdzie po raz ostatni ją widziano 31 października 2018 roku, znaleziono kartkę, na której łamanym norweskim zażądano okupu. Porywacze w zamian za uwolnienie domagają się dziewięciu milionów euro w wirtualnej kryptowalucie monero, grożąc, że w przypadku kontaktu z policją porwaną zabiją.

Zobacz także

Norweska policja podczas konferencji prasowej zaapelowała do rodziny o niespełnianie wymogu wypłaty okupu.

Anne-Elisabeth Falkevik jest żoną Toma Hagera, norweskiego miliardera, potentata w branży energetycznej (założyciel firmy Elkraft) oraz inwestora na rynku nieruchomości. Jego aktywa szacowane są na 1,7 mld koron norweskich.

Zobacz także

Żona miliardera prowadziła domowy tryb życia, a wcześniej zasiadała we władzach firm należących do męża.

Zobacz także

Według norweskiej policji o zniknięciu Anne-Elisabeth Falkevik poinformowano międzynarodowe organizacje Europol oraz Interpol.

RadioZET/PAP/JZ