Zamknij

Została oskarżona o zignorowanie ofiary ataku w Londynie. Wydała oświadczenie

Redakcja
25.03.2017 15:49
londyn
fot. Jamie Lorriman/ ladbible.com

Zdjęcie wykonane na Westminster Bridge, pokazujące moment pomocy ofierze zamachu w Londynie obiegło cały świat i wywołało falę wielu kontrowersji i nieprzychylnych komentarzy. O co tak naprawdę chodziło?

Bloger Paul Joseph Watson wrzucił na swój profil społecznościowy fotografię z podpisem ''Ja to tu tylko zostawię''. Wielu internautów podchwyciło temat i uznało, że kobieta z muzułmańską chustą na głowie, obojętnie przeszła obok ofiary zamachu. Prawda okazała się zupełnie inna.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Przechwytywanie

Organizacja Tell MAMA opublikowała specjalne oświadczenie kobiety, w którym zaprzecza internetowym doniesieniom i wyjaśnia, co wydarzyło się na londyńskim moście.

"Zdjęcie nie pokazuje, że rozmawiałam z innymi świadkami, próbując dowiedzieć się, co się stało i sprawdzając, czy nie jest potrzebna moja pomoc. Potem zdecydowałam się zadzwonić do mojej rodziny, dając im znać, że wszystko ze mną w porządku" – napisała kobieta.

Zamach w Londynie

W środę około godziny 14.40 (15.40 w Polsce) napastnik wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim, a następnie próbował dostać się na teren brytyjskiego parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem jednego z policjantów strzegących bramy wjazdowej. Wkrótce potem sprawca został zastrzelony przez interweniujące służby bezpieczeństwa.

Terrorysta, który przybrał imię Khalid Masood urodził się w Anglii jako Adrian Russell. Dane osobowe zmienił w wyniku radykalizacji.

RadioZET.pl/DG