Zamknij

Zwłoki poszukiwanej od 19 lat kobiety w zamrażarce. Aresztowano… jej siostrę

Redakcja
22.02.2019 11:59
Zwłoki poszukiwanej od 19 lat kobiety w zamrażarce. Aresztowano… jej siostrę
fot. aSuruwataRi/shutterstock

Przerażającego odkrycia dokonała chorwacka policja po wejściu do jednego z domów w miejscowości Pavlovec. Po awarii prądu z zamrażarki, która stała na korytarzu, zaczęła unosić się podejrzana woń. Okazało się, że w środku znajdują się zwłoki… poszukiwanej od 19 lat kobiety.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Tragiczne znalezisko odkryto w domu rodzinnym zaginionej, zupełnie przypadkiem.

O znalezieniu zwłok młodej Chorwatki w zamrażarce poinformowała gazeta „Slobodna Dalmacija”. To dramatyczne zakończenie poszukiwań zaginionej w 2000 roku Jasminy Dominic z Pavlovec. Nikt z jej rodziny nie zgłosił sprawy na policję przez następne pięć lat od momentu zniknięcia kobiety. Jak twierdzili członkowie jej rodziny, postanowiła opuścić kraj i zerwać wszelkie kontakty z bliskimi.

Zobacz także

Chorwacka policja aresztowała w sprawie starszą siostrę zmarłej. Jest ona główną podejrzaną. Służby uważają, że w tajemnicze okoliczności zniknięcia Chorwatki w 2000 roku zamieszana jest jej najbliższa rodzina – donosi z kolei portal o2.pl.

Zmarła od uderzeń tępym narzędziem

Kobieta decyzją sądu została osadzona w areszcie. Policja podejrzewa, że 45-letnia Chorwatka mogłaby uciec za granicę lub starać się wywrzeć wpływ na zeznania świadków w sprawie. Większość przesłuchiwanych bowiem stanowi najbliższa jej rodzina.

Zobacz także

W domu, w którym znaleziono szczątki siostry, podejrzana mieszkała z mężem i trójką dzieci.

Wykonano sekcję zwłok Jasminy Dominic, która ustaliła przyczynę zgonu Chorwatki. Okazało się, że kobieta zginęła od kilku „uderzeń tępym narzędziem w głowę”.

Zobacz także

Smiljana Srnec – aresztowana siostra ofiary – jest na razie podejrzana o zabójstwo i zbezczeszczenie zwłok. Kobieta już wcześniej stanęła przed sądem w 2016, za fałszywy alarm o napadzie i kradzieży.

RadioZET/o2.pl/JZ