Zamknij

Zwłoki rodzeństwa w skrzyni. Dzieci zatrzasnęły się podczas nieobecności rodziców

24.09.2021 15:46
Dzieci zatrzasnęły się w skrzyni
fot. Donieck Region Police

Tragedia wsi Mykilskie w obwodzie donieckim na Ukrainie. Matka zgłosiła zniknięcie 10-letniej córki i 7-letniego syna. Zwłoki dzieci w zabytkowej skrzyni znalazł pies tropiący. 

Do tragedii we wsi Mykilske na Ukrainie doszło w sobotę, 18 września br. Małżeństwo rolników wychodząc do pracy przy zbiorze ziemniaków zostawiło w domu bez opieki dwójkę dzieci: 10-letnią Annę i 7-letniego Michaiła. Gdy wieczorem wrócili z pola, odkryli, że rodzeństwo zniknęło. 

Na miejsce wezwano lokalną policję. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania dzieci. Patrolowane były pobliskie opuszczone domy, lasy i okolice zbiorników wodnych. Psy tropiące podjęły jednak ślad w okolicach zabytkowej skrzyni w jednym z pomieszczeń domu. W środku odnaleziono zwłoki rodzeństwa. 

Jak podają ukraińskie media, w przeszłości rodzice byli kilkakrotnie przesłuchiwani ws. nadużywania alkoholu i niewłaściwego wychowywania dzieci. Wyniki sekcji zwłok wskazują, że najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci Anny i Michaiła była asfiksja (uduszenie - red.) z powodu braku tlenu.

RadioZET.pl/24tv.ua