Zamknij

Złodzieje ukradli drogę. “Pozostał jedynie piasek”

PAP
14.01.2022 21:47
Złodzieje ukradli drogę. “Pozostał jedynie piasek”
fot. Bundespolizei

Złodzieje wyrwali z ziemi 60 ton kostki brukowej z drogi przy dworcu towarowym w Żytawie w Saksonii. Nie wiadomo dokładnie, kiedy i w jaki sposób zaginęło 300 metrów kwadratowych bruku.

"Nieznani sprawcy ukradli ogromną ilość bruku z dworca towarowego w saksońskim mieście Żytawa. Jak podała w tym tygodniu policja federalna, w grę wchodziło 60 ton kostki brukowej. Na powierzchni 300 metrów kwadratowych pozostał jedynie piasek" - pisze portal stacji mdr. 

Pracownicy Deutsche Bahn zauważyli brak kostki i 10 stycznia poinformowali policję. Policja zawęziła czas popełnienia przestępstwa do dni pomiędzy 16 a 23 grudnia 2021 roku.

Żytawa. Złodzieje wyrwali 60 ton kostki brukowej

Wiadomo, że do wyrwania nawierzchni użyto ciężkiego sprzętu, np. małej koparki, a aby wywieźć łup potrzebna była ciężarówka. Kwota szkody wynosi 30 tys. euro, ponieważ na 20 tys. euro szacuje się na samą naprawę drogi, a 9 tys. euro potrzeba na zakup kostki brukowej - informuje mdr. 

Nie wiadomo, czy kostka brukowa pozostała w Saksonii, czy została przewieziona do innych, sąsiednich krajów. Policja prowadzi obecnie dochodzenie - jak to podkreślono - "we wszystkich kierunkach".

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)/oprac. AK

C