Zamknij

Żytomierz po nocnym bombardowaniu. "Zginęły cztery osoby, w tym dziecko"

02.03.2022 08:25
Żytomierz
fot. Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych

W Żytomierzu w środkowej części Ukrainy rosyjskie pociski manewrujące uderzyły w budynki mieszkalne. Doradca MSW Ukrainy Anton Heraszczenko przekazał, że w wyniku ataku zginęły cztery osoby, w tym dziecko. 

Żytomierz został zaatakowany przez Rosjan we wtorek późnym wieczorem. Mer miasta Serhij Suchomlyn informował w mediach społecznościowych, że rosyjskie wojska ostrzelały budynek mieszkalny i szpital. 

– Na razie zginęły cztery osoby, w tym dziecko – przekazał doradca MSW Ukrainy Anton Heraszczenko. Jego zdaniem pocisk miał w zamierzeniu uderzyć w pobliską bazę 95. brygady lotniczej w Żytomierzu. Według ukraińskiej służby ds. sytuacji nadzwyczajnych uszkodzonych zostało 10 budynków mieszkalnych i miejski szpital.

Na nagraniu zamieszczonym przez Państwową Służbę Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych na Facebooku widać zastępy straży pożarnej przeszukujące rumowisko zniszczonego domu w Żytomierzu.

Trwa wojna w Ukrainie. Każda wojna to nie tylko konflikt polityczny i militarny. To przede wszystkim niewinne ofiary i ludzie, którzy tracą wszystko. Fundacja Radia ZET prowadzi dla nich akcję pomocową. 

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje na żywo: 

RadioZET.pl/PAP

C