Zamknij

Rosjanie ostrzelali i zniszczyli szkołę. "Atak bombowy czy rakietowy, wszystko jedno"

04.03.2022 10:40

Rosyjskie wojska ponownie zaatakowały Żytomierz. Tym razem ostrzelały jedną ze szkół, której budynek został w połowie zniszczony. Na razie nie ma informacji o ofiarach bądź rannych.

Żytomierz
fot. Twitter/NEXTA (screen)

W 9. dobie wojny w Ukrainie Rosjanie atakują już większość dużych i średnich ukraińskich miast. Jednym z nich jest położony w środkowo-zachodniej części kraju Żytomierz.

We wtorek wieczorem w wyniku bombardowań zniszczeniu uległo 10 budynków mieszkalnych oraz okna miejscowego szpitala. Śmierć poniosły tam cztery osoby, w tym jedno dziecko.

Żytomierz. Rosjanie ostrzelali szkołę, budynek jest zniszczony

W piątek rano doszło do kolejnego ostrzału. Tym razem celem była jedna z żytomierskich szkół. Poinformował o tym w zamieszczonym w mediach społecznościowych nagraniu mer miasta.

- Właśnie przeprowadzono bombowy czy rakietowy - to już wszystko jedno - atak na szkołę nr 25. [...] Połowa szkoły jest zniszczona. Trwa akcja ratunkowa - powiedział Serhij Suhomłyn. Na razie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych bądź rannych. Portal NEXTA opublikował zaś wideo ze zbombardowanego Żytomierza:

Trwa wojna w Ukrainie. Każda wojna to nie tylko konflikt polityczny i militarny. To przede wszystkim niewinne ofiary i ludzie, którzy tracą wszystko. Fundacja Radia ZET prowadzi dla nich akcję pomocową.

Wojna w Ukrainie na żywo

RadioZET.pl/Facebook/Twitter