Zamknij

Zwłoki małżonków w wyzwolonym mieście. Rosjanie zamordowali ich w piwnicy

14.11.2022 17:15

W wyzwolonej miejscowości Archanhelske w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy znaleziono ciała małżeństwa zamordowanego w piwnicy ich domu przez rosyjskich żołnierzy. Według wstępnych doniesień ofiary doznały uszkodzeń czaszki - poinformowała w poniedziałek ukraińska Prokuratura Generalna.

Archanhelske
fot. Facebook/Ukraińska Prokuratura Generalna

Do morderstwa doszło w sierpniu, podczas okupacji miasta Archanhelske przez siły agresora. Zabici cywile byli miejscowymi rolnikami. Mieli zostać zamordowani przez rosyjskich żołnierzy w piwnicy swojego domu. Zdjęcie z miejsca oględzin śledczych opublikowała ukraińska Prokuratura Generalna w mediach społecznościowych.

W obwodzie chersońskim rosyjska armia pozostawiła po sobie ślady takich samych okrucieństw, jak w innych regionach, w których się znalazła - powiedział w niedzielę w wieczornym wystąpieniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Jak dodał, na Chersońszczyźnie udokumentowano już ponad 400 zbrodni wojennych.

Chersoń i zachodnia część obwodu chersońskiego, położona na prawym brzegu Dniepru, zostały wyzwolone w piątek 11 listopada. Szef władz tego regionu Jarosław Januszewycz wezwał mieszkańców regionu do zachowania ostrożności, gdyż w wielu miejscach, w tym w centrach miast, znajdują się pozostawione przez Rosjan ładunki wybuchowe.

W ocenie ukraińskiego sztabu generalnego potencjalne niebezpieczeństwo może też wiązać się z ostrzałami dokonywanymi przez wroga z lewobrzeżnej części obwodu.

loader

RadioZET.pl/PAP/Facebook