Zamknij

Pociągi zderzyły się na stacji, jest wielu rannych. "Zakrwawieni ludzie, z rozcięciami"

07.12.2022 14:36

W wyniku zderzenia dwóch pociągów, do którego doszło w środę rano w pobliżu Barcelony (Hiszpania), 155 osób zostało rannych. - Żadna nie doznała poważnych obrażeń - poinformowały służby ratownicze Katalonii.

Barcelona. Zderzenie pociągów
fot. PAP/EPA/MARTA PEREZ

Pociągi zderzyły się na linii kolejowej w Montcada i Reixac, mieście położonym na północ od Barcelony. W zdarzeniu ucierpiało ponad 150 osób, jednak obyło się bez rannych w ciężkim stanie.

Rzecznik regionalnej straży pożarnej przekazał, że pociąg wjechał w tył innego składu, który stał na stacji. Trzy osoby zabrano do szpitala. - Nikt nie utknął w pociągu - przekazała straż pożarna.

mid-epa10353507
fot. PAP/EPA/MARTA PEREZ

Barcelona. Zderzyły się dwa pociągi. Ponad 150 osób rannych

Uczestnik zdarzenia relacjonował katalońskiemu serwisowi Ccma.cat, że w pewnym momencie pasażerowie usłyszeli huk, a następnie wielu z nich "upadło na ziemię". Obyło się bez ciężko rannych, wszyscy pasażerowie zdołali opuścić skład. Przyczyna wypadku będzie dokładnie badana przez śledczych.

Inny ze świadków przyznał, że widział "zakrwawionych ludzi, z rozcięciami powstałymi wskutek uderzenia". Przewodnicząca zgromadzenia regionalnego Katalonii Laura Borràs stwierdziła, że należy zapobiec kolejnym takim incydentom. Napisała na Twitterze, że "Katalończycy zasługują na bezpieczny transport kolejowy".

RadioZET.pl/PAP/Ccma.cat