Zamknij
Zamieszki w Brukseli
  • bruksela-zamieszki
  • mid-epa10332955
  • mid-epa10332945
  • 8 Zobacz
fot. KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News

Zamieszki na ulicach Brukseli wybuchły tuż po zakończeniu meczu Maroko-Belgia (2:0) na mundialu w Katarze. Policja użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego.

W niedzielę Maroko pokonało Belgię 2:0 w meczu grupy F na mistrzostwach świata w Katarze. Po zakończeniu spotkania na ulicach Brukseli zapanował chaos. W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się szokujące nagrania z centrum stolicy Belgii.

Zamieszki w Brukseli po meczu Maroko-Belgia

Jak podała agencja Associated Press, dziesiątki uczestników zamieszek marokańskiego pochodzenia niszczyło samochody i podpalało hulajnogi elektryczne. Witryny sklepowe zostały obrzucone cegłami. 

Belgijska telewizja VRT poinformowała, że burmistrz Brukseli Philippe Close poprosił mieszkańców o unikanie centrum miasta, aby umożliwić służbom wykonywanie swojej pracy. "Policja wkroczyła do akcji, gdy jedna osoba doznała obrażeń twarzy" – relacjonowało brytyjskie "The Sun".

Zespół VRT News był świadkiem eskalacji zamieszek w pobliżu Dworca Południowego w Brukseli. – Setki młodych ludzi rozpalało na ulicach ogień i rzucało pustymi butelkami. Trafiony został także wóz VRT – mówił dziennikarz VRT.

Policjanci użyli armatek wodnych i gazu łzawiącego. Na rozkaz służb wstrzymano ruch metra i tramwajów. Policja wezwała dodatkowe posiłki dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników jarmarku bożonarodzeniowego.

RadioZET.pl/AP/The Sun/PAP