,

Brutalna napaść na rapera. "Już zawsze będzie musiał oglądać się przez ramię"

22.03.2023 17:06

26-letni raper Tekashi 6ix9ine został brutalnie pobity przez grupę mężczyzn w siłowni. Muzyk trafił do szpitala. Media sugerują, że napad mógł mieć związek z kryminalną przeszłością wokalisty i współpracą z policją federalną.

Raper pobity w siłowni
fot. Wikimedia Commons, Twitter/Screen

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z brutalnego pobicia na rapera 6ix9ine. Widać na nim leżącego na ziemi muzyka, którego katuje troje mężczyzn. Artysta jest kopany po twarzy i całym ciele. Chwilę później kamera pokazuje zakrwawioną twarz wokalisty. 

Raper pobity w siłowni. Wcześniej był członkiem gangu

Na miejsce wezwano policję i pogotowie. Raper doznał obrażeń szczęki, żeber i pleców, wymagał pomocy lekarskiej. Został przewieziony do szpitala. W późniejszych rozmowach z mediami mówił, że wyszedł z sauny, gdy nagle naskoczyło na niego kilku mężczyzn. Dodał, że nie miał przy sobie żadnej broni.

Raper, którego prawdziwe nazwisko brzmi Daniel Hernandez miał w przeszłości konflikt z prawem. W 2019 roku został skazany na dwa lata więzienia za uczestnictwo w gangu Nine Trey Gangsta Bloods. 

Brutalne pobicie rapera. Współpracował z policją

Raperowi groziła jednak znacznie dłuższa odsiadka. W przeszłości dopuszczał się m.in. ściągania haraczy, a to mogło oznaczać, że za kratami spędzi dziesięciolecia. Muzyk zdecydował się pomóc agentom federalnym w zlikwidowaniu innych członków gangu w zamian za odstąpienie od wyroku.

Nie jest jasne, czy napaść na 6ix9ine'a była związana z jego współpracą z organami ścigania, jednak prokurator, który zajmował się sprawą powiedział, że raper będzie "już zawsze musiał się oglądać przez ramię".

RadioZET.pl/New York Post

Logo radiozet Dzieje się