,

Brutalny atak Rosji. Rakiety spadły na ośrodek dla dzieci i domy. Są ofiary

27.03.2023 14:32

Rosjanie ostrzelali w poniedziałek Słowiańsk, przyfrontowe miasto w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy. - Zginęły dwie osoby, a 29 jest rannych – poinformował przed południem szef władz obwodowych Pawło Kyryłenko. Agresorzy uderzyli też w ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych w małej miejscowości na południe od Słowiańska. 

Rosja uderzyła w Słowiańska
fot. screen: Павло Кириленко/Facebook

Rosja brutalnie zaatakowała w poniedziałek 27 marca miasto Słowiańsk. Wojska agresora uderzyły w położony niedaleko od frontu ośrodek w Donbasie pociskami rakietowymi S-300.

"Zniszczone budynki administracyjne i biurowe, pięć domów wielopiętrowych i siedem prywatnych. Zginęły dwie osoby, a 29 jest rannych" - przekazał Pawło Kyryłenko. Zastrzegł, że trwa operacja ratownicza i liczba ofiar oraz poszkodowanych może wzrosnąć.

Rosja krwawo ostrzelała Słowiańsk. Są ofiary i wielu rannych 

Wcześniej o ostrzale poinformował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. "Państwo-agresor ostrzelało nasz Słowiańsk" - napisał Zełenski na Facebooku. Zapewnił, że Ukraina "nie wybaczy zabitych i rannych", a winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Rosjanie wycelowali też rakiety w ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci w położonej na południe od Słowiańka miejscowości Drużkiwka. Według wstępnych danych nikt nie został poszkodowany. Również na Drużkiwkę Rosjanie wystrzelili dwa pociski S-300. Spadły one na ośrodek z internatem dla dzieci niepełnosprawnych. "Budynek został praktycznie całkowicie zniszczony w ostrzale" - poinformował Kyryłenko.

Słowiańsk to miasto w obwodzie donieckim w strefie przyfrontowej, przed wojną liczyło ok. 110 tys. mieszkańców. Ośrodek był uważany za potencjalny cel dalszej ofensywy rosyjskiej w obwodzie donieckim, która obecnie utknęła pod Bachmutem. Celem ataków rosyjskich jest również trasa Słowiańsk-Bachmut.

loader

RadioZET.pl/Facebook

Logo radiozet Dzieje się