Zwłoki Polki w zamrażarce za domem. Córka miała je ukrywać przez dwa lata

03.02.2023 12:41

Na jaw wychodzą nowe fakty w sprawie śmierci 96-letniej Polki, której ciało zostało znalezione przez policję w zamrażarce za jej domem w Chicago. Jak podają amerykańskie media, córka kobiety usłyszała poważne zarzuty.

Eva Bratcher, Regina Michalski
fot. FOX 32 Chicago

Ciało 96-letniej Polki, Reginy Michalski, zostało znalezione w tym tygodniu w zamrażarce w garażu za domem w chicagowskiej dzielnicy Portage Park – poinformowała policja. Sprawa śmierci kobiety od początku budziła wątpliwości.

Chicago. Ciało Polki w zamrażarce. Córka oskarżona

Sąsiedzi Reginy mówili dziennikarzom Fox News, że Eva Bratcher, córka 96-latki, miała opowiadać sprzeczne historie na temat miejsca pobytu swojej matki. Policja udała się do domu Bratcher w Chicago po tym, jak jej córka, Sabrina Watson, mieszkająca w stanie Kentucky, poprosiła o sprawdzenie, czy wszystko jest w porządku. Ostatni raz Watson widziała babcię wiele lat temu, a matka zerwała z Watson kontakty.

Śledczy uważają, że Polka zmarła w marcu 2021 roku. Ustalenie bezpośredniej przyczyny śmierci będzie możliwe dopiero, gdy ciało się rozmrozi. W domu Bratcher odnaleziono rachunek za zakup zamrażarki na tydzień przed śmiercią Michalski.

69-letnia Eva stawiła się w czwartek 2 lutego w sądzie, oskarżona o ukrywanie śmierci matki i posiadanie fałszywego dowodu osobistego. Sędzia David Kelly stwierdził, że zarzuty są "bardzo niepokojące".

Regina Michalski była polską imigrantką

Regina Michalski urodziła się w Polsce w 1926 roku, gdzie przeżyła II wojnę światową – przekazał lokalny dziennik "Chicago Tribune". Po emigracji do Stanów Zjednoczonych pracowała dla przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego Motorola.

Eva Bratcher była w przeszłości skazana za fałszerstwo. Śledczy przekazali, że próbują ustalić, czy pobierała świadczenia z ubezpieczenia społecznego matki po jej śmierci.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Chicago Tribune/Fox News/PAP