Pięć karamboli w 10 minut. Tragiczny bilans serii wypadków

06.02.2023 08:18

16 osób zginęło, a 66 zostało rannych w serii wypadków samochodowych z udziałem niemal 50 pojazdów, do której doszło w sobotę wieczorem na drodze ekspresowej w pobliżu miasta Changsha, stolicy prowincji Hunan w południowych Chinach - powiadomiły w niedzielę agencja AFP i portal China Daily.

Karambol
fot. PAP/EPA/XINHUA / Xie Ben

Pięć tragicznych w skutkach kolizji miało miejsce w ciągu zaledwie 10 minut. Wszystkie poszkodowane osoby trafiły do szpitali. Osiem spośród nich doznało ciężkich obrażeń, ale lekarze oceniają stan ich zdrowia jako stabilny.

Na miejsce zdarzenia wysłano 182 funkcjonariuszy straży pożarnej - czytamy na łamach chińskiego serwisu.

Chiny. 16 zabitych w karambolu

Zdjęcia z wypadku, publikowane w państwowych chińskich środkach masowego przekazu, ukazywały płonące ciężarówki, zmiażdżone i przewrócone samochody oraz chmurę czarnego dymu unoszącą się nad wrakami pojazdów.

Ministerstwo zarządzania kryzysowego w Pekinie poinformowało w niedzielę, że wystąpiło o wszczęcie dochodzenia w sprawie przyczyn tragedii - poinformowała AFP.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP