,

Brutalny atak na klinikę w Dnieprze. W środku były małe dzieci

26.05.2023 14:50

Do dwóch osób wzrosła liczba zabitych w ukraińskim mieście Dniepr w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego - powiadomiły w piątek służby ratownicze. Rannych zostało 25 osób, w tym dwoje małych dzieci.

Dniepr, atak na klinikę
fot. screen: ДСНС України/Telegram

Atak rakietowy Rosji na klinikę w mieście Dniepr nastąpił przed południem czasu lokalnego. Budynek kliniki został obrócony w ruiny. W sieci pojawiły się liczne nagrania z płonących zgliszcz i akcji gaśniczej.

Szef dniepropietrowskiej administracji obwodowej Serhij Łysak poinformował, że "ustalana jest liczba ofiar". Według Łysaka oprócz placówki medycznej i kliniki weterynaryjnej uszkodzone zostały również budynki prywatne i mieszkalne.

Dniepr. Brutalny atak Rosji. Klinika obrócona w ruiny

Według zaktualizowanych informacji w ataku zginęły dwie osoby, a 25 zostało rannych - wynika z raportu służb ratunkowych Ukrainy. Portal gazety "Kyiv Independent" podał, że ucierpiały między innymi dzieci w wieku 3 i 6 lat.

"Zaangażowane zostały wszystkie niezbędne służby" – informował tuż po ataku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. "Rosyjscy terroryści po raz kolejny potwierdzają swój status bojowników ze wszystkim, co ludzkie i uczciwe" – podkreślił Zełenski na Twitterze.

RadioZET.pl/Wołodymyr Zełenski Twitter/Unian.ua

Logo radiozet Dzieje się