Zamknij

Donald Trump zawieszony na Youtube. "Złamał regulamin, podżegał do przemocy"

Paweł Żurek
13.01.2021 11:50
Donald Trump zawieszony na Youtube. "Złamał regulamin, podżegał do przemocy"
fot. MANDEL NGAN/AFP/East News

Donald Trump stracił dostęp do konta na Youtube. Serwis poinformował, że zawiesił kanał prezydenta USA na co najmniej siedem dni za podżeganie do przemocy i usunął nowe nagrania, które się na nim pojawiły. Trump przez najbliższy tydzień nie będzie mógł publikować na Youtube żadnych filmów.

Donald Trump miał złamać regulamin Youtube.  - W obawie o potencjalną przemoc usunęliśmy nowe treści opublikowane na kanale Donalda J. Trumpa. Kanał ma na koncie pierwsze uchybienie i nie będzie mógł publikować nowych treści przez minimum 7 dni - ogłosili administratorzy Youtube w komunikacie na Twitterze.

Władze Youtube uznały, że filmy pojawiające się koncie Trumpa podżegają do przemocy, a także kwestionują wyniki wyborów w USA. 7 stycznia serwis przyjął politykę zawieszania kanałów, które zamieszczają podobne treści. Youtube w komunikacie nie podaje, co zawierał najnowszy, usunięty film Trumpa.

Trump traci konta na Twitterze, Facebooku i Instagramie

Trump już wcześniej stracił konta w pięciu serwisach. Należący do Google YouTube to szósty portal, który zawiesił lub usunął konto prezydenta USA po szturmie jego zwolenników na Kapitol 6 stycznia. Zginęło wówczas pięć osób. W konsekwencji Trump stracił m.in. dostęp do Twittera, Facebooka, Instagrama, Snapchata i Twitcha.

 RadioZET.pl/PAP/PAB