Zamknij

Dymisja w biurze prezydenta Zełenskiego. Ujawniono powód

24.01.2023 08:59

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko złożył rezygnację - poinformował w poniedziałek portal Ukraińska Prawda. Jego miejsce ma zająć szef administracji wojskowej obwodu kijowskiego Ołeksij Kułeba.

Zełenski
fot. Genya Savilov/AFP/East News

Dymisja w Kancelarii Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Rezygnację ze stanowiska złożył wiceszef biura i jeden z bliższych współpracowników ukraińskiego przywódcy Kyryło Tymoszenko. Jego miejsce ma zająć szef administracji wojskowej obwodu kijowskiego Ołeksij Kułeba.

Dymisja w biurze Zełenskiego. Poszło o samochód

Ukraińska Prawda przypomina, że w październiku ub.r. media na Ukrainie informowały, iż Tymoszenko jeździ SUV-em chevrolet Tahoe, który General Motors dostarczył Ukrainie do transportu obywateli ze strefy działań wojennych i misji humanitarnych.

Media zwracały uwagę, że Tymoszenko, jako zastępca Andrija Jermaka w Kancelarii Prezydenta, odpowiada za odbudowę Ukrainy, dlatego dużo jeździ po regionach. W związku z tym nowy czarny chevrolet Tahoe jest regularnie widywany w podróży.

Dziennikarze podkreślali jednak, że Kijów poprosił amerykańską firmę o samochody do przewozu obywateli ze strefy działań wojennych i misji humanitarnych, a nie do wykonywania obowiązków służbowych.

Tymoszenko nie zaprzeczył podróżom chevroletem, aczkolwiek wyjaśniał, że "jeździ nim na tereny wyludnione, a samochód znajduje się w państwowym rejestrze". Sam zainteresowany opublikował również post w mediach społecznościowych, w których podziękował m.in. prezydentowi, członkom administracji państwowej oraz rodzinie.

"Dziękuję prezydentowi Zełenskiemu za zaufanie i możliwość czynienia dobrych uczynków każdego dnia i każdej minuty" - czytamy w jego wpisie na Instagramie.

loader

RadioZET.pl/PAP