,

Dźgnięty nożem 37-latek umierał na oczach świadków. Nagrywali go telefonami

31.03.2023 18:28

37-letni mężczyzna zginął w biały dzień, bo zwrócił uwagę nieznajomemu, aby ten nie palił papierosów przy jego córce. Agresywny napastnik dźgnął go nożem na oczach wielu świadków. Nikt jednak nie ruszył rannemu na pomoc. Obecne na miejscu tragedii osoby bardziej były zainteresowane nagrywaniem konającego mężczyzny.

Dźgnięty nożem 37-latek umierał na oczach świadków. Nagrywali go telefonami
fot. GoFundMe

Tragedia rozegrała się 26 marca w kanadyjskim Vancouver. 37-letni Paul Stanley Schmidt wybrał się ze swoją narzeczoną i 3-letnią córką na spacer. Rodzina po drodze chciała kupić napoje w jednej z kawiarni. Gdy narzeczona Paula weszła do środka, aby złożyć zamówienie, 37-latek czekał ze swoją córką na zewnątrz.

W pewnej chwili Paul poprosił stojącego obok mężczyznę, aby nie palił w tym miejscu papierosów, ze względu na szkodliwość na dziecka. Słowa te wywołały w nieznajomym człowieku wściekłość. Natychmiast wyciągnął noż i ugodził nim 37-latka.

Kanada. 37-latek zginął, bo zwrócił uwagę nieznajomemu

Ranny Paul upadł na ziemię i zwijał się z bólu na oczach przerażonej narzeczonej oraz 3-letniej córki. Kanadyjskie media piszą, że nikt ze świadków nie pomógł umierającemu mężczyźnie. Wiele osób chwyciło jednak za telefony i zaczęło go nagrywać. Później makabryczne filmiki trafiły do mediów społecznościowych.

"Ktoś odebrał wczoraj życie mojego brata, a inne osoby to nagrały, zamiast zadzwonić na policję. Co gorsza, opublikowały to w mediach społecznościowych dla wyświetleń" - napisała siostra Paula. Burmistrz miasta zaapelował do internautów o powstrzymanie się przed udostępnianiem nagrania i żerowaniem na śmierci mężczyzny.

32-latek, który zaatakował Paula nożem, został zatrzymany kilka chwil później w tej samej kawiarni, przed którą doszło do tragedii. Usłyszał zarzut dokonania morderstwa drugiego stopnia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ NY Post/ Vancouver Sun

Logo radiozet Dzieje się