Oceń
W środowy poranek nieznany sprawca zaatakował nożem kilka osób na Dworcu Północnym (Gare du Nord) w Paryżu, skąd odjeżdżają pociągi m.in. do Wielkiej Brytanii. Agencja AFP poinformowała, że poszkodowani są lekko ranni.
Policja za pomocą broni unieszkodliwiła napastnika, który został zatrzymany. Mężczyzna został ranny od strzałów.
Paryż. Atak nożownika na dworcu kolejowym
"Dzisiaj (w środę - red.) rano na Gare du Nord jedna osoba raniła kilka osób. Szybko został zneutralizowany. Dziękuję policji za skuteczną i odważną reakcję” – napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin.
Incydent spowodował poważne opóźnienia pociągów na stacji Gare du Nord we wczesnych godzinach porannych. Motyw ataku nożownika nie jest znany. Agencja AFP podkreśla, że Francja pozostaje w stanie podwyższonej gotowości bezpieczeństwa po serii śmiertelnych ataków radykałów islamskich od 2015 roku.
RadioZET.pl/AFP
Oceń artykuł