Katastrofa wojskowego myśliwca. Los dwóch pilotów nieznany

PAP
30.01.2023 12:56

Grecki dwumiejscowy myśliwiec F-4 Phantom w poniedziałek w trakcie ćwiczeń rozbił się w Morzu Jońskim. Los dwóch pilotów jest nieznany - poinformował Sztab Generalny Greckich Sił Powietrznych.

Myśliwiec F-4
fot. Jerry Gunner/Flickr/CC BY 2.0 (ilustracyjne)

Do wypadku doszło o godz. 10.30 około 46 km na południe od bazy lotniczej Andravida, w północno-zachodniej części Peloponezu.

Trwa akcja poszukiwawcza zaginionych pilotów. W operacji biorą udział trzy helikoptery i kilka statków straży przybrzeżnej; w gotowości jest również wojskowy samolot transportowy.

Grecja. Katastrofa wojskowego myśliwca

- Kiedy lecisz z dużą prędkością i cały czas wykonujesz zakręty, manewry i dużo przeciążeń, istnieje możliwość wypadku - tak w telewizji ERT wypadek komentował Kostas Iatridis, analityk wojskowy i były pilot. W 1984 r. przeżył podobny wypadek myśliwca, kiedy 6 godzin czekał na pomoc na otwartym morzu.

Jego zdaniem zaginieni piloci mogą zostać odnalezieni, ponieważ katapultowali się ze spadochronami.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/ERT.gr