Nożownik zabił kobietę, dwie osoby ranił. Zatrzymano go za granicą

05.02.2023 16:46

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ciężko ranne w wyniku ataku nożownika, do którego doszło w niedzielę w mieście Delft w centralnej Holandii - poinformowała miejscowa policja. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać sprawcę dopiero w Belgii.

Holandia
fot. Shutterstock.com (zdjęcie ilustracyjne)

33-letnia kobieta zmarła w wyniku obrażeń zadanych nożem przez 31-latka. W wyniku ataku do szpitala z ciężkimi obrażeniami trafiły dwie inne osoby: 57-letnia kobieta i 55-letni mężczyzna.

Atak nożownika w Holandii. Nie żyje jedna osoba

Podejrzany o atak mężczyzna próbował uciekać. Ostatecznie został zatrzymany przez funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, ale dopiero w sąsiedniej Belgii.

Policja nie podaje na ten moment, przynależności państwowej, tożsamości ani motywów działania sprawcy. "Podejrzany został przewieziony na komisariat i tam jest przesłuchiwany” - czytamy w komunikacie, który przekazano mediom.

W tym kontekście przypomnijmy, że niedawno o zabójstwo i dwa usiłowania zabójstwa (choć to wydarzenia z maja 2021 roku) oskarżony został Tomasz A. 28-letni Polak zaatakował nożem pracowników restauracji w mieście Beverwijk na północy Holandii. Ataku nie przeżył 54-letni mężczyzna.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP