Zamknij

Nauczyciel uprawiał seks z 14-latką. Potem udusił dziewczynę

29.11.2022 18:44

Sąd w Hadze (zachodnia Holandia) skazał 33-letniego Oliviera van de G. na 12 lat więzienia za wykorzystanie seksualne i zabójstwo 14-letnie Esmee Kortekas. Jak powiedział sędzia, mężczyzna "zakończył życie 14-letniej dziewczynki w straszny sposób".

Esmee Kortekas
fot. Krajowy Korpus Policji

Ciało Esmee znalazła grupa sportowców 31 grudnia 2021 r. na placu zabaw w miejscowości Lejda w zachodniej Holandii. Nauczyciel gimnastyki przyznał się, że utrzymywał stosunki seksualne z 14-latką. Dziewczyna przyjechała do niego 30 grudnia i między nimi doszło do kłótni - podaje NL Times. 

Śledczy zarzucają Olivierowi, że zadusił nastolatkę, ale ten twierdzi, że nie pamięta, co się stało. Prokuratura zażądała dla mężczyzny 14 lat wiezienia i przymusowego leczenia psychiatrycznego. Jednak sąd skazał mężczyznę na 12 lat.

Sedzia powiedział, że 33-latek nie jest winny morderstwa, ponieważ nie miał planu zabicia Esmee. Mężczyzna został więc skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci nastolatki, wykorzystywanie seksualne dziecka i posiadanie pornografii dziecięcej. Sąd nakazał też nauczycielowi leczenie psychiatryczne. - Byłoby nieodpowiedzialne, gdybyśmy pozwolili ci wrócić do społeczeństwa bez leczenia - stwierdził sędzia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/NL Times