Zamknij

Ciało 22-latki w walizce. Zatrzymani to jej rodzice

22.11.2022 11:28

Indyjska policja aresztowała rodziców młodej kobiety, której zwłoki znaleziono przed kilkoma dniami w walizce pozostawionej przy drodze ekspresowej. Śledczy podejrzewają, że mogła paść ofiarą "zabójstwa honorowego".

Indie
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje portal "The Wire", ciało kobiety znaleziono w piątek rano niedaleko miasta Mathura w stanie Uttar Pradesh w północnej części Indii. Znajdowało się w walizce, którą zostawiono w pobliżu drogi ekspresowej.

Indie. Zwłoki kobiety znalezione w walizce

Ofiara to 22-letnia Ayushi, studentka prywatnej uczelni w stolicy kraju, Delhi. Gdy ją odnaleziono, miała liczne obrażenia głowy oraz ranę postrzałową w klatce piersiowej. Z ustaleń śledczych wynika, że dzień wcześniej pokłóciła się ze swoimi rodzicami, którzy nie akceptowali jej małżeństwa z mężczyzną z innej kasty społecznej.

"Z tego powodu jej rodzina była nieszczęśliwa. Podczas kłótni ojciec dwukrotnie ją postrzelił" - przekazał cytowany przez portal Martand Prakash Singh, przedstawiciel miejscowej policji. Dodał, że rodzice trzymali zwłoki córki w domu przez całą noc, a następnie zapakowali do walizki i o świcie pozostawili przy wspomnianej ekspresówce.

Matka i ojciec dziewczyny zostali już aresztowani. Będą odpowiadać za zabójstwo, które organy ścigania - z uwagi na okoliczności i motyw - określają mianem "honorowego".

To kolejne w tym roku brutalne morderstwo w Indiach, którego ofiarą padła młoda kobieta. W maju 26-letnia Aftab została zabita, a następnie pocięta na 35 kawałków przez swojego partnera. Mężczyzna następnie ukrył jej szczątki w lesie na obrzeżach dzielnicy Mehrauli w Delhi.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/thewire.in