,

21-letnia studentka zmarła po wypiciu drinka. Policja aresztowała jej znajomego

27.03.2023 14:09

21-letnia studentka została śmiertelnie otruta. Młoda kobieta niczego się nie spodziewała. Według śledczych zabił ją znajomy, który dosypał jej trucizny do drinka.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. AP/Associated Press/East News/Zdjęcie ilustracyjne

W marcu japońska policja aresztowała 37-letniego agenta nieruchomości Kazuki Miyamoto podejrzanego o zabójstwo 21-letniej studentki. Prokuratura w Osace oskarżyła mężczyznę, że otruł młodą kobietę talem z trutki na szczury, który dodał do jej drinka. Tal wykryto także u jego krewnej, będącej w śpiączce od 2020 roku.

Policja nie wie jeszcze, co było motywem 37-latka ani w jaki sposób zdobył truciznę. Mężczyzna powiedział w rozmowie z policją, że 11 października zjadł z Hinako Hamano kolację. Wieczór zakończyli w domu studentki. Według Miyamoto 21-latka miała silne napady kaszlu, więc skontaktował się z jej rodziną, która nazajutrz zabrała ją do szpitala. Hamano zmarła 15 października z powodu ciężkiej niewydolności oddechowej, w jej wymiocinach i moczu znaleziono tal - donosi japońska gazeta “Asahi Shimbun”. 

Japonia. 21-latka miała zostać otruta talem przez znajomego

Policja podejrzewa, że Miyamoto dodał tal do drinka Hamano, kiedy byli sami w jej mieszkaniu. Policja sprawdziła smartfon Miyamoto i znalazła wyszukiwania w Internecie dotyczące talu, zanim 21-latka trafiła do szpitala. „Miyamoto i Hamano czasami pili razem wino i jedli kolację. Wyglądali na szczęśliwych w swoim towarzystwie” - donosi gazeta “Asahi Shimbun”, cytująca ich znajomych.

ZOBACZ TAKŻE: Czy można się zatruć zieloną herbatą? 7 objawów przedawkowania

60-letnia krewna mężczyzny, która jest hospitalizowana od lipca 2020 r., a obecnie wciąż pozostaje nieprzytomna, również połknęła tal. Dziennik “Mainichi” poinformował, że kobieta nagle zasłabła latem 2020 roku. 

Tal jest miękkim metalem, który rozpuszcza się w wodzie i nie ma smaku ani zapachu, co utrudnia jego wykrycie poza laboratorium. Zaledwie 1 g rozpuszczalnej soli talu może zabić dorosłego człowieka.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/BBC/"Asahi Shimbun"/"Mainchi"

Logo radiozet Dzieje się