Zamknij

Zatonął statek towarowy. Są ofiary śmiertelne i zaginieni

25.01.2023 16:58

Po zatonięciu statku handlowego u wybrzeży Japonii potwierdzono śmierć dwóch marynarzy. Jak poinformowała agencja Kyuodo, cytując japońską straż przybrzeżną, wciąż trwają poszukiwania dziewięciu osób.

Zatonął statek
fot. HANDOUT/AFP/East News

Z relacji japońskich i południowokoreańskich mediów wynika, że pływający pod banderą Hongkongu statek Jin Tian zatonął w nocy z wtorku na środę na wodach międzynarodowych na Morzu Wschodniochińskim, niedaleko południowokoreańskiej wyspy Czedżu i japońskiej prefektury Nagasaki.

U wybrzeży Japonii zatonął statek. Na pokładzie były 22 osoby

Statek wiózł drewno z Malezji do portu Inczon w Korei Południowej. Na pokładzie znajdowało się 22 członków załogi – 14 Chińczyków i ośmiu Birmańczyków.

W szpitalu w Nagasaki potwierdzono śmierć dwóch marynarzy wyłowionych z wody przez Powietrzne Siły Samoobrony Japonii (ASDF). Pięciu żywych uratowała przepływająca nieopodal prywatna jednostka, a sześciu kolejnych – południowokoreańska straż przybrzeżna.

Według Kyodo trwają poszukiwania dziewięciu zaginionych. Południowokoreańska agencja Yonhap podała natomiast, że uratowano 12 osób, dwie zginęły, a zaginionych jest osiem.

Wydział morski administracji Hongkongu przekazał, że został poinformowany o przechyleniu się statku w niesprzyjających warunkach pogodowych. Konkretna przyczyna katastrofy nie jest jednak znana i nie zaobserwowano śladów wskazujących na kolizję z inną jednostką – poinformował hongkoński dziennik "South China Morning Post", powołując się na władze Japonii.

RadioZET.pl/PAP